Xiaomi yeni orta segment akıllı telefonu Xiaomi Redmi Y3‘ü tanıttı. Akıllı telefon 6.26 inç ekran, 12 MP + 2 MP çift arka kamera, 32 MP selfie kamerası, 3/4 GB RAM, 32/64 GB dahili depolama kapasitesi, mikroSD kart desteği, çift sim kart, parmak izi okuma, süratli şarj ve 4000 mAh batarya benzer biçimde özelliklere haiz.
6.26 inç IPS LCD ekrana haiz olan Xiaomi Redmi Y3, 19:9 boy/en oranına ve %81.5 ekran beden oranına haiz. Damla çentikli tasarıma haiz olan ekran, 269 ppi px yoğunluğuyla 720 x 1520 px (HD+) çözünürlük sunuyor. Cihaz su sıçramalarına karşı dayanıklı.
Xiaomi Redmi Y3’ün arka tarafında 12 MP + 2 MP çift arka kamera yer alırken telefon ön kısmında 32 MP selfie kamerası yer ediniyor.
Android 9.0 Pie işletim sistemiyle gelen telefon 3/4 GB RAM ve 32/64 GB dahili depolama kapasitesi seçenekleri sunuyor. Telefonda 14 nm işlemci mimarisiyle üretilen Snapdragon 632 yonga seti bulunuyor.
Parmak izi okuma, USB Type-C bağlantı noktası, fm radyo, süratli şarj 10w benzer biçimde özellikler sunan telefonda Li-Po 4000 mAh batarya bulunuyor.
Xiaomi Redmi Y3’ün fiyatı 3GB RAM/32 GB için 145 Dolar, 4GB RAM/64 GB için 170 dolar olarak belirlendi.
Xiaomi Redmi Y3 Teknik Özellikleri
| Ekran Boyutu | 6.26 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 720 x 1520 (HD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 269 ppi |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Ekran Özellikleri | Çizilmeye Dirençli Cam Multi Touch Çerçevesiz Tasarım Damla Çentikli Ekran (Water-Drop Notch) 84% NTSC 450 cd/m² (nit) Parlaklık 1500:1 Kontrast Oranı MIUI 9 Kullanıcı Arayüzü |
| Ekran Koruması | Corning Gorilla Glass 5 |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran Oranı | 19:9 |
| Ekran / Beden Oranı | %81.5 |
| Chipset (Yonga Seti) | Qualcomm SDM632 Snapdragon 632 |
| CPU (İşlemci) | Octa-core (4×1.8 GHz Kryo 250 Gold & 4×1.8 GHz Kryo 250 Silver) |
| CPU Üretim Teknolojisi | 14nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | Adreno 506 |
| RAM (Bellek) | 3 GB RAM / 4 GB RAM |
| RAM Özelliği | LPDDR3 |
| Dahili Depolama | 32 GB / 64 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Hafıza Kartı Desteği | 512 GB |
| Ana Kamera | Çift Kamera: 12 MP, f/2.2, 1.25µm, PDAF 2 MP, depth sensor LED flaş, panorama, HDR |
| Video Kayıt | 1080p@30/60fps, gyro-EIS |
| Ön Kamera | 32 MP, f/2.2, 0.8µm, HDR, 1080p@30fps |
| Batarya Kapasitesi | 4000 mAh |
| Şarj Girişi | USB Type-C |
| Batarya Teknolojisi | Li-Po |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | Süratli şarj 10W |
| Boyutlar | 158.7 x 75.6 x 8.5 mm (6.25 x 2.98 x 0.33 inç) |
| Ağırlık | 180 Gram |
| Renk Seçenekleri | Elegant Mavi, Koyu Kırmızı, Siyah |
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 9.0 (Pie) |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G | LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 28(700), 38(2600), 40(2300) |
| Hız | HSPA, LTE-A |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot |
| Kızılötesi | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 4.2 |
| Bluetooth Özellikleri | SBC, AAC, aptX, HD |
| Navigasyon Özellikleri | A-GPS, GLONASS, GALILEO |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-The-Go |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM |
| Radyo | Var |
| 3.5mm Jak | Var |
| Hoparlör Özellikleri | Hususi mikrofon ile etken gürültü iptali |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | İvmeölçer, jiroskop, yakınlık, pusula |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Arka tarafta |
| Duyurulma Tarihi | Nisan 2019 |
| Satış Tarihi | 30 Nisan 2019 |