Xiaomi uygun fiyatlı yeni giriş seviyesi akıllı telefonu Xiaomi Redmi 8A‘yı tanıttı. 100$‘ın altındaki satış fiyatıyla 29 Eylül‘de satışa sunulacak olan Redmi 8A, 6.2 inç ekran, 12 MP arka kamera, 8 MP selfie kamerası, 2/3 GB RAM, 32 GB dahili depolama kapasitesi, mikroSD kart desteği, çift sim kart, süratli şarj ve 5000 mAh batarya benzer biçimde özelliklere haiz.
6.2 inç IPS LCD ekrana haiz olan Xiaomi Redmi 8A, 19:9 boy/en oranına ve %81.4 ekran beden oranına haiz. Damla çentikli tasarıma haiz olan ekran 271 ppi px yoğunluğuyla 720 x 1520 px HD+ çözünürlük sunuyor. Telefonun ekranı Corning Gorilla Glass 5 ile korunuyor ve telefon su sıçramalarına karşı dayanıklı. Telefonun siyah, mavi ve kırmızı renk seçenekleri bulunuyor.
Xiaomi Redmi 8A’nın arka tarafında LED flaşa haiz 12 MP ana kamera yer alırken telefonun ön kısmında 8 MP selfie kamerası bulunuyor.
Android 9.0 Pie işletim sistemi ve MIUI 10 kullanıcı arayüzüyle gelen telefon 2/3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanına haiz. Telefon ek olarak 512 GB’a kadar mikroSD kart desteği sunuyor.
Parmak izi bulunmayan telefonda 18W süratli şarj ve Li-Po 5000 mAh batarya yer ediniyor.

Xiaomi Redmi 8A Fiyatı
Xiaomi Redmi 8A – 2 GB RAM / 32 GB : 91$
Xiaomi Redmi 8A – 3 GB RAM / 32 GB : 98$
Xiaomi Redmi 8A Teknik Özellikleri
| Ekran Boyutu | 6.2 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 720 x 1520 (HD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 271 ppi |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Ekran Özellikleri | Çizilmeye Dirençli Cam Multi Touch Damla Çentikli Ekran MIUI 10 Kullanıcı Arayüzü |
| Ekran Koruması | Corning Gorilla Glass 5 |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran Oranı | 19:9 |
| Ekran / Beden Oranı | %81.4 |
| Chipset (Yonga Seti) | Qualcomm SDM439 Snapdragon 439 |
| CPU (İşlemci) | Octa-core (2×2.0 GHz Cortex-A53 & 6×1.45 GHz Cortex A53) |
| CPU Üretim Teknolojisi | 12nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | Adreno 505 |
| RAM (Bellek) | 2 GB RAM / 3 GB RAM |
| Dahili Depolama | 32 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Hafıza Kartı Desteği | 512 GB |
| Ana Kamera | 12 MP, f/1.9, 1/2.55″, 1.4µm, dual pixel PDAF LED flaş, HDR |
| Video Kayıt | 1080p@30fps |
| Ön Kamera | 8 MP, HDR, 1080p@30fps |
| Batarya Kapasitesi | 5000 mAh |
| Şarj Girişi | USB Type-C |
| Batarya Teknolojisi | Li-Po |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | Süratli şarj 18W |
| Boyutlar | 156.3 x 75.4 x 9.4 mm (6.15 x 2.97 x 0.37 inç) |
| Ağırlık | 188 Gram |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Mavi, Kırmızı |
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 9.0 (Pie) |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G | LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) – Çin LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 40(2300), 41(2500) – Hindistan |
| Hız | HSPA, LTE-A |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Kızılötesi | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.0 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE |
| Navigasyon Özellikleri | A-GPS, GLONASS, BDS |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| USB Özellikleri | USB On-The-Go |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM |
| Radyo | Var |
| 3.5mm Jak | Var |
| Hoparlör Özellikleri | Hususi mikrofon ile etken gürültü iptali |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Var Sıçramalara karşı |
| Sensörler | İvmeölçer, yakınlık, pusula |
| Parmak izi Okuyucu | Yok |
| Duyurulma Tarihi | Eylül 2019 |
| Satış Tarihi | 29 Eylül 2019 |