Xiaomi, uygun fiyatlı yeni orta segment akıllı telefonu Xiaomi Poco M3‘ü tanıttı. 129$/149$ fiyat etiketiyle 27 Kasım’da satışa sunulacak olan Xiaomi Poco M3, 6.53 inç ekran, 48 MP + 2 MP + 2 MP üç arka kamera, 8 MP selfie kamerası, 4 GB RAM, 64/128 GB dahili depolama kapasitesi, bellek kartı desteği, çift sim kart, parmak izi okuma, süratli şarj ve 6000 mAh batarya benzer biçimde özelliklere haiz.
6.53 inç IPS LCD ekrana haiz olan Xiaomi Poco M3, 19.5:9 boy/en oranına ve %83.4 ekran beden oranına haiz. Corning Gorilla Glass 3 ile korunan ve damla çentikli tasarıma haiz olan ekran 395 ppi px yoğunluğuyla 1080 x 2340 FHD+ px çözünürlük sunuyor. Cihazın mavi, sarı ve siyah renk seçenekleri bulunuyor.
Xiaomi Poxo M3’ün arka tarafında 48 MP + 2 MP + 2 MP üç kamera yer alırken telefonun ön kısmında 8 MP selfie kamerası bulunuyor.
Android 10 işletim sistemi ve MIUI 12 kullanıcı arayüzüyle gelen aygıt enerjisini Snapdragon 662 (11 nm) yonga setinden alıyor. 4 GB RAM, 64/128 GB dahili depolama alanına haiz olan aygıt 512 GB’a kadar bellek kartı desteği sunuyor.
Parmak izi okuma, FM radyo, USB Type-C bağlantı noktası, bluetooth 5.0, kızılötesi, 18W süratli şarj, ters şarj benzer biçimde özellikler sunan telefonda Li-Po 6000 mAh batarya yer ediniyor.
Xiaomi Poco M3 Teknik Özellikleri
| Ekran Boyutu | 6.53 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080 x 2340 (FHD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 395 ppi |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Ekran Özellikleri | Çizilmeye Dirençli Cam Multi Touch Çerçevesiz Tasarım Damla Çentikli Ekran (Water-Drop Notch) 400 nits parlaklık %70 NTSC 1500:1 Kontrast Oranı |
| Ekran Koruması | Corning Gorilla Glass 3 |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran Oranı | 19.5:9 |
| Ekran / Beden Oranı | %83.4 |
| Chipset (Yonga Seti) | Qualcomm SM6115 Snapdragon 662 |
| CPU (İşlemci) | Octa-core (4×2.0 GHz Kryo 260 Gold & 4×1.8 GHz Kryo 260 Silver) |
| CPU Üretim Teknolojisi | 11nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | Adreno 610 |
| RAM (Bellek) | 4 GB RAM |
| RAM Özelliği | LPDDR4x |
| Dahili Depolama | 64 GB / 128 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Var 512 GB |
| Ana Kamera | Üç Kamera: 48 MP, f/1.8, (geniş), 1/2.0″, 0.8µm, PDAF 2 MP, f/2.4, (makro) 2 MP, f/2.4, (derinlik) LED flaş, HDR, panorama |
| Video Kayıt | 1080p@30fps |
| Ön Kamera | 8 MP, f/2.1, (geniş), 1/4.0″, 1.12µm, Panorama, 1080p@30fps |
| Batarya Kapasitesi | 6000 mAh |
| Şarj Girişi | USB Type-C 2.0 |
| Batarya Teknolojisi | Li-Po |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | Süratli şarj 18W Ters Şarj |
| Boyutlar | 162.3 x 77.3 x 9.6 mm (6.39 x 3.04 x 0.38 inç) |
| Ağırlık | 198 Gram |
| Renk Seçenekleri | Soğuk Mavi, Poco Sarı, Güç Siyahı |
| Beden Malzemesi (Arka) | Plastik |
| Beden Malzemesi (Çerçeve) | Plastik |
| İşletim Sistemi | Android 10 |
| Kullanıcı Arayüzü | MIUI 12 |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41 |
| Hız | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| NFC | Yok |
| Bluetooth Versiyonu | 5.0 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE |
| Navigasyon Özellikleri | A-GPS, GLONASS, BDS |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM |
| Radyo | Var |
| 3.5mm Jak | Var |
| Hoparlör Özellikleri | 24-bit/192kHz audio |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | İvmeölçer, yakınlık, pusula |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Yan tarafta |
| Duyurulma Tarihi | 24 Kasım 2020 |
| Satış Tarihi | 27 Kasım 2020 |