Xiaomi 5G desteğine haiz yeni telefonlarına Xiaomi Mi 10s ile devam ediyor. Orta/Üst segmentte yer edinen Xiaomi Mi 10s, 5G desteği, 6.67 inç ekran, 108 MP + 13 MP + 2 MP + 2 MP dört arka kamera, 20 MP selfie kamerası, 8/12 GB RAM, 128/256 GB dahili depolama kapasitesi, çift sim kart, ekrana gömülü parmak izi okuma, süratli şarj, süratli kablosuz şarj, kablosuz ters şarj ve 4780 mAh batarya benzer biçimde özelliklere haiz.
Xiaomi Mi 10s Özellikleri
6.67 inç AMOLED ekrana haiz olan Xiaomi Mi 10s, 19.5:9 boy/en oranına ve %89.8 ekran beden oranına haiz. Corning Gorilla Glass 5 ile korunan ve 90Hz ekran yenileme hızına haiz olan ekran, 386 ppi px yoğunluğuyla 1080 x 2340 px FHD+ çözünürlük sunuyor.
Xiaomi Mi 10s’in arka tarafında 8K video kaydı meydana getiren OIS (optik görüntü sabitleme) özelliğine haiz 108 MP + 13 MP + 2 MP + 2 MP dört kamera yer alırken telefonun ön kısmında 20 MP selfie kamerası bulunuyor.
Android 11 işletim sistemi ve MIUI 12 kullanıcı arayüzüyle gelen aygıt Snapdragon 870 5G (7 nm) yonga seti, 8/12 GB RAM ve 128/256 GB dahili depolama alanına haiz.
5G desteği, ekrana gömülü parmak izi okuma, NFC, USB Type-C 2.0 bağlantı noktası, kızılötesi, bluetooth 5.1, 33W süratli şarj, 30W süratli kablosuz şarj ve kablosuz ters şarj benzer biçimde özellikler sunan telefonda Li-Po 4780 mAh batarya yer ediniyor.
Xiaomi Mi 10s Fiyatı
Xiaomi Mi 10s fiyatı: 8/128GB modeli için 506$, 12/256GB modeli için 583$ olarak açıklandı.
Xiaomi Mi 10s Teknik Özellikleri
| Ekran Boyutu | 6.67 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080 x 2340 (FHD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 386 ppi |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED |
| Ekran Yenileme Hızı | 90Hz |
| Ekran Özellikleri | HDR Çizilmeye Dirençli Cam DCI-P3 Renk Uzayı HDR10 Multi Touch HDR10+ Çerçevesiz Tasarım Devamlı Açık Ekran (Always-on Display) DCI-P3 100% Delta-E Ekran İçinde Ön Kamera sRGB 100% 180 Hz Dokunma Tepki Hızı 500 cd/m² (nit) Parlaklık 800 cd/m² (nit) Parlaklık 1120 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) 5000000:1 Kontrast Oranı |
| Ekran Koruması | Corning Gorilla Glass 5 |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran Oranı | 19.5:9 |
| Ekran / Beden Oranı | %89.8 |
| Chipset (Yonga Seti) | Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 5G |
| CPU (İşlemci) | Octa-core (1×3.2 GHz Kryo 585 & 3×2.42 GHz Kryo 585 & 4×1.80 GHz Kryo 585) |
| CPU Üretim Teknolojisi | 7nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | Adreno 650 |
| RAM (Bellek) | 8 GB RAM / 12 GB RAM |
| RAM Özelliği | LPDDR5 |
| Dahili Depolama | 128 GB / 256 GB (UFS 3.0) |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| Ana Kamera | Dört Kamera: 108 MP, f/1.7, 26mm (geniş), 1/1.33″, 0.8µm, PDAF, OIS 13 MP, f/2.4, 123˚ (ultra geniş) 2 MP, f/2.4, (makro) 2 MP, f/2.4, (derinlik) Çift Tonlu Çift LED flaş, HDR, panorama |
| Video Kayıt | 8K@30fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/120fps; gyro-EIS |
| Ön Kamera | 20 MP, (geniş), 1/3.4″, 0.8µm, HDR, Panorama, 1080p@30fps, 720p@120fps |
| Batarya Kapasitesi | 4780 mAh |
| Şarj Girişi | USB Type-C 2.0 |
| Batarya Teknolojisi | Li-Po |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | Süratli şarj 33W, 56 dakikada %100 şarj Süratli Kablosuz Şarj 30W, 169 dakikada %100 şarj Ters Kablosuz Şarj 10W Power Delivery 3.0 Quick Charge 4+ |
| Boyutlar | 162.6 x 74.8 x 9 mm (6.40 x 2.94 x 0.35 inç) |
| Ağırlık | 208 Gram |
| Renk Seçenekleri | Titanyum Siyahı, Buz Mavisi, İnci Beyazı |
| İşletim Sistemi | Android 11 |
| Kullanıcı Arayüzü | MIUI 12 |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 34, 38, 39, 40, 41 |
| 5G | 1, 3, 41, 78, 79 SA/NSA |
| Hız | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A, 5G |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| NFC | Var |
| Kızılötesi | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.1 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE, aptX HD, aptX Adaptive |
| Navigasyon Özellikleri | A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C 2.0 |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM |
| Radyo | Yok |
| 3.5mm Jak | Yok |
| Hoparlör Özellikleri | 24-bit/192kHz audio Tuned by Harman Kardon |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | ivmeölçer, cayro, yakınlık, pusula, barometre |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Ekrana Gömülü |
| Duyurulma Tarihi | 10 Mart 2021 |
| Satış Tarihi | 12 Mart 2021 |