Samsung uygun fiyatı ve dev bataryasıyla dikkat çeken yeni giriş/orta segment akıllı telefonu Samsung Galaxy M02s‘i tanıttı. 122$ fiyat etiketiyle satışa sunulacak olan Galaxy M02s, 6.5 inç ekran, 13 MP + 2 MP + 2 MP üç arka kamera, 5 MP selfie kamerası, 3/4 GB RAM, 32/64 GB dahili depolama kapasitesi, bellek kartı desteği, çift sim kart seçeneği, süratli şarj ve 5000 mAh batarya benzer biçimde özelliklere haiz.
6.5 inç PLS IPS ekrana haiz olan Galaxy M02s, 20:9 boy/en oranına ve %81.8 ekran beden oranına haiz. Damla çentikli tasarıma haiz olan ekran 270 ppi px yoğunluğuyla 720 x 1600 px HD+ çözünürlük sunuyor. Cihazın siyah, mavi ve kırmızı renk seçenekleri bulunuyor.
Samsung Galaxy M02s’in arka tarafında giriş seviyesine bakılırsa oldukça doyurucu 13 MP + 2 MP + 2 MP üç arka kamera kurulumu yer ediniyor. Telefonun ön tarafında ise 5 MP selfie kamerası bulunuyor.
Android 10 işletim sistemiyle gelen aygıt enerjisini orta segmentte görmeye alışık olduğumuz Snapdragon 450 (14 nm) yonga setinden alıyor. Cihazın 3GBRAM/32GB ve 4GBRAM/64GB seçenekleri bulunuyor. Telefon ek olarak bellek kartı desteği de sunuyor.
Parmak izi okuma özelliği bulunmayan telefonda, USB Type-C bağlantı noktası, fm radyo, 15W süratli şarj ve Li-Po 5000 mAh batarya bulunuyor.
Samsung Galaxy M02s Teknik Özellikleri
| Ekran Boyutu | 6.5 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 720 x 1600 (HD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 270 ppi |
| Ekran Teknolojisi | PLS IPS |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch Çerçevesiz Tasarım Damla Çentikli Ekran (Water-Drop Notch) |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran Oranı | 20:9 |
| Ekran / Beden Oranı | %81.8 |
| Chipset (Yonga Seti) | Qualcomm SDM450 Snapdragon 450 |
| CPU (İşlemci) | Octa-core 1.8 GHz Cortex-A53 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 14nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | Adreno 506 |
| RAM (Bellek) | 3 GB RAM / 4 GB RAM |
| Dahili Depolama | 32 GB / 64 GB (eMMC 5.1) |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Ana Kamera | Üç Kamera: 13 MP, f/2.2, (geniş), AF 2 MP, f/2.4, (makro) 2 MP, f/2.4, (derinlik) LED flaş |
| Video Kayıt | 1080p@30fps |
| Ön Kamera | 5 MP, f/2.2 |
| Batarya Kapasitesi | 5000 mAh |
| Şarj Girişi | USB Type-C |
| Batarya Teknolojisi | Li-Po |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | Süratli şarj 15W |
| Boyutlar | 164.2 x 75.9 x 9.1 mm (6.46 x 2.99 x 0.36 inç) |
| Ağırlık | 196 Gram |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Mavi, Kırmızı |
| Beden Malzemesi (Arka) | Plastik |
| Beden Malzemesi (Çerçeve) | Plastik |
| İşletim Sistemi | Android 10 |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 (Sadece Çift sim modelinde) |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| 4G | 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41 |
| Hız | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| NFC | Yok |
| Bluetooth Versiyonu | Var |
| Navigasyon Özellikleri | A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| Hat Sayısı | Tek / Çift Hat Seçeneği |
| SIM | Nano-SIM |
| Radyo | Var |
| 3.5mm Jak | Var |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | İvmeölçer, yakınlık |
| Parmak izi Okuyucu | Yok |
| Duyurulma Tarihi | 7 Ocak 2021 |
| Satış Tarihi | Ocak 2021 |