Samsung’un yeni giriş seviyesindeki akıllı telefonu Samsung Galaxy J4+ duyuruldu. Ekim ayında satışa sunulacak olan telefon, 6.0 inç ekran, 13 MP ana kamera, 5 MP selfie kamerası, 2/3 GB RAM, 16/32 GB dahili depolama kapasitesi, çift sim kart, parmak izi okuma ve 3300 mAh batarya benzer biçimde özelliklere haiz.
6.0 inç IPS LCD ekrana haiz olan Galaxy J4+, 18.5:9 boy/en oranına ve %73.6 ekran beden oranına haiz. Telefonun ekranı 274 ppi px yoğunluğuyla 720 x 1480 px (HD+) çözünürlük sunuyor. Cihazın tasarımında en dikkat çeken şey ise parmak izi okuyucunun yan tarafa konumlandırılması.
Samsung Galaxy J4+’ın arka tarafında LED flaşa haiz 13 MP ana kamera yer alırken cihazın ön tarafında gene LED flaşa haiz 5 MP selfie kamerası bulunuyor.
Android 8.1 Oreo işletim sistemiyle gelecek olan aygıt 16 GB ve 32 GB dahili depolama kapasitesi seçenekleri sunuyor. 16 GB’lık versiyonda 2 GB RAM yer alırken 32 GB’lık versiyonda 3 GB RAM bulunuyor. Galaxy J4 Plus maalesef mikroSD kart desteği sunmuyor.
FM Radyo, parmak izi okuma, çift sim kart benzer biçimde özelliklere de haiz olan cihazda Li-Ion 3300 mAh batarya bulunuyor.
Samsung Galaxy J4+ Teknik Özellikleri
| Ekran Boyutu | 6.0 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 720 x 1480 (HD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 274 ppi |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch Çerçevesiz Tasarım |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran Oranı | 18.5:9 |
| Ekran / Beden Oranı | %73.6 |
| Chipset (Yonga Seti) | Qualcomm MSM8917 Snapdragon 425 |
| CPU (İşlemci) | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A53 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 28nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | Adreno 308 |
| RAM (Bellek) | 2 GB / 3 GB |
| Dahili Depolama | 16 GB / 32 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| Ana Kamera | 13 MP, f/1.9, 28mm, AF, LED flaş, panorama, HDR |
| Video Kayıt | 1080p@30fps |
| Ön Kamera | 5 MP, f/2.2, LED flaş |
| Batarya Kapasitesi | 3300 mAh |
| Şarj Girişi | microUSB 2.0 |
| Batarya Teknolojisi | Li-Ion |
| Değişir Batarya | Yok |
| Boyutlar | 161.4 x 76.9 x 7.9 mm (6.35 x 3.03 x 0.31 inç) |
| Ağırlık | 178 Gram |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Altın, Pembe |
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 8.1 (Oreo) |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G | LTE |
| Hız | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| NFC | Var (Opsiyonel) |
| Bluetooth Versiyonu | 4.2 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE |
| Navigasyon Özellikleri | A-GPS, GLONASS, BDS |
| USB Bağlantı Tipi | microUSB 2.0 |
| USB Özellikleri | USB On-The-Go |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM (4FF) |
| Radyo | Var |
| 3.5mm Jak | Var |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | ivmeölçer, jiro, yakınlık, pusula – Kuzey Amerika |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Yana monte edilmiş |
| Servis ve Uygulamalar | – ANT + – MP4 / H.264 oynatıcı – MP3 / WAV / eAAC + / FLAC oynatıcı – Fotoğraf / video editörü – Belge görüntüleyici |
| Duyurulma Tarihi | Eylül 2018 |
| Satış Tarihi | Ekim 2018 |