Samsung, yeni orta segment akıllı telefonu Galaxy A52‘yi tanıttı. 26 Mart’ta satışa sunulacak olan Samsung Galaxy A52, 6.5 inç ekran, 65 MP + 12 MP + 5 MP + 5 MP dört arka kamera, 32 MP selfie kamerası, 4/6/8 GB RAM, 128/256 GB dahili depolama kapasitesi, bellek kartı desteği, çift sim kart seçeneği, ekrana gömülü parmak izi okuma, süratli şarj ve 4500 mAh batarya benzer biçimde özellikleriyle dikkat çekiyor.
6.5 inç Super AMOLED ekrana haiz olan Samgung Galaxy A52, 20:9 boy/en oranına ve %84.9 ekran beden oranına haiz. Telefonun Corning Gorilla Glass 5 ile korunan ve 90Hz ekran yenileme hızı sunan ekranı 405 ppi px yoğunluğuyla 1080 x 2400 px FHD+ çözünürlük sunuyor. Cihaz IP67 (1 metre derinlikte 30 dakika suya toza dayanıklı) sertifikasına haiz.
Galaxy A52’nin arka tarafında OIS (optik görüntü sabitleme) özelliğine haiz, 4K video kaydı da yapabilen 65 MP + 12 MP + 5 MP + 5 MP dört kamera yer alırken, telefonun ön kısmında gene 4K video kaydı yapabilen 32 MP selfie kamerası bulunuyor.
Android 11 işletim sistemi ve One UI 3.1 kullanıcı arayüzüyle gelen aygıt enerjisini Snapdragon 720G (8 nm) yonga setinden alıyor. 4/6/8 GB RAM ve 128/256 GB depolama kapasitesi seçenekleri sunan aygıt ek olarak 1 TB’a kadar bellek kartını destekliyor.

Ekrana gömülü parmak izi okuma, USB Type-C 2.0 bağlantı noktası, bluetooth 5.0, 25W süratli şarj (30 dakikada %50 şarj) benzer biçimde özellikler sunan telefonda Li-Po 4500 mAh batarya bulunuyor.
Samsung Galaxy A52 Fiyatı
Samsung Galaxy A52’nin fiyatı 350 Euro bandında.
Samsung Galaxy A52 Teknik Özellikleri
| Ekran Boyutu | 6.5 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080 x 2400 (FHD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 405 ppi |
| Ekran Teknolojisi | Super AMOLED |
| Ekran Yenileme Hızı | 90Hz |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch Çerçevesiz Tasarım Ekran İçinde Ön Kamera |
| Ekran Koruması | Corning Gorilla Glass 5 |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran Oranı | 20:9 |
| Ekran / Beden Oranı | %84.9 |
| Chipset (Yonga Seti) | Qualcomm SM7125 Snapdragon 720G |
| CPU (İşlemci) | Octa-core (2×2.3 GHz Kryo 465 Gold & 6×1.8 GHz Kryo 465 Silver) |
| CPU Üretim Teknolojisi | 8nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | Adreno 618 |
| RAM (Bellek) | 4 GB RAM / 6 GB RAM / 8 GB RAM |
| Dahili Depolama | 128 GB / 256 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Ana Kamera | Dört Kamera: 64 MP, f/1.8, 26mm (geniş), 1/1.7X”, 0.8µm, PDAF, OIS 12 MP, f/2.2, 123˚ (ultra geniş), 1.12µm 5 MP, f/2.4, (makro) 5 MP, f/2.4, (derinlik) LED flaş, HDR, panorama |
| Video Kayıt | 4K@30fps, 1080p@30/120fps; gyro-EIS |
| Ön Kamera | 32 MP, f/2.2, 26mm (geniş), 1/2.8″, 0.8µm, HDR, 4K@30fps, 1080p@30fps |
| Batarya Kapasitesi | 4500 mAh |
| Şarj Girişi | USB Type-C 2.0 |
| Batarya Teknolojisi | Li-Po |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | Süratli Şarj 25W, 30 dakikada %50 şarj |
| Boyutlar | 159.9 x 75.1 x 8.4 mm (6.30 x 2.96 x 0.33 inç) |
| Ağırlık | 189 Gram |
| Renk Seçenekleri | Harika Siyah, Harika Beyaz, Harika Mor, Harika Mavi |
| İşletim Sistemi | Android 11 |
| Kullanıcı Arayüzü | One UI 3.1 |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 (Çift SIM modelinde) |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G | LTE |
| Hız | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| NFC | Var (Markete bağlı) |
| Bluetooth Versiyonu | 5.0 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE |
| Navigasyon Özellikleri | A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C 2.0 |
| Hat Sayısı | Tek / Çift Hat Seçeneği |
| SIM | Tek Hatta Nano-SIM / Çift Hatta Hibrit Nano SIM |
| Radyo | Belirtilmedi |
| 3.5mm Jak | Var |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Var IP67 Sertifikası (1 metre derinlikte 30 dakika dayanıklı) |
| Sensörler | İvmeölçer, jiroskop, yakınlık, pusula, ANT + |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Ekrana gömülü |
| Duyurulma Tarihi | 17 Mart 2021 |
| Satış Tarihi | 26 Mart 2021 |