Samsung’un yeni giriş/orta segment akıllı telefonu Samsung Galaxy A20s tanıtıldı. Yaklaşık 150 Euro fiyat etiketiyle Ekim ayında satışa sunulacak olan telefon, 6.5 inç ekran, 13 MP + 8 MP + 5 MP üç arka kamera, 8 MP selfie kamerası, 3/4 GB RAM, 32/64 GB dahili depolama kapasitesi, mikroSD kart desteği, çift sim kart seçeneği, fm radyo, parmak izi okuma, süratli şarj ve 4500 mAh batarya benzer biçimde özelliklere haiz.
6.5 inç IPS LCD ekrana haiz olan Samsung Galaxy A20s, 19.5:9 boy/en oranına ve %81.9 ekran beden oranına haiz. Damla çentikli tasarıma haiz olan ekran 264 ppi px yoğunluğuyla 720 x 1560 px HD+ çözünürlük sunuyor. Telefonun siyah, mavi, kırmızı ve yeşil renk seçenekleri bulunuyor.
Samsung Galaxy A20s’in arka tarafında 13 MP (geniş) + 8 MP (ultra geniş) + 5 MP (derinlik sensörü) üç arka kamera kurulumu yer ediniyor. Telefonun ön kısmında ise 8 MP selfie kamerası bulunuyor.
Android 9.0 Pie işletim sistemiyle kutusundan çıkan aygıt, 3/4 GB RAM ve 32/64 GB dahili depolama kapasitesi seçenekleri sunuyor. Telefon bununla birlikte 1 TB’a kadar mikroSD kart desteği sağlıyor.
Parmak izi okuma, fm radyo, USB Type-C bağlantı noktası, 15W süratli şarj benzer biçimde özellikler sunan telefonda Li-Po 4500 mAh batarya yer ediniyor.
Samsung Galaxy A20s Teknik Özellikleri
| Ekran Boyutu | 6.5 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 720 x 1560 (HD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 264 ppi |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Ekran Özellikleri | Çizilmeye Dirençli Cam Multi Touch Çerçevesiz Tasarım Damla Çentikli Ekran (Water-Drop Notch) |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran Oranı | 19.5:9 |
| Ekran / Beden Oranı | %81.9 |
| Chipset (Yonga Seti) | Qualcomm SDM450 Snapdragon 450 |
| CPU (İşlemci) | Octa-core 1.8 GHz Cortex-A53 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 14nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | Adreno 506 |
| RAM (Bellek) | 3 GB RAM / 4 GB RAM |
| Dahili Depolama | 32 GB / 64 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Hafıza Kartı Desteği | 1 TB |
| Ana Kamera | Üç Kamera: 13 MP, f/1.8, 27mm (geniş), PDAF 8 MP, f/2.2, 13mm (ultra geniş) 5 MP, f/2.2, derinlik sensörü LED flaş, HDR, panorama |
| Video Kayıt | 1080p@30fps |
| Ön Kamera | 8 MP, f/2.0 |
| Batarya Kapasitesi | 4000 mAh |
| Şarj Girişi | USB Type-C |
| Batarya Teknolojisi | Li-Po |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | Süratli şarj 15W |
| Boyutlar | 163.3 x 77.5 x 8 mm (6.43 x 3.05 x 0.31 inç) |
| Ağırlık | 183 Gram |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Kırmızı, Mavi, Yeşil |
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 9.0 (Pie) |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 (Çift sim modelinde) |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G | LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 28(700), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) |
| Hız | HSPA, LTE-A |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 4.2 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE |
| Navigasyon Özellikleri | A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| Hat Sayısı | Tek / Çift Hat Seçeneği |
| SIM | Nano-SIM |
| Radyo | Var |
| 3.5mm Jak | Var |
| Hoparlör Özellikleri | Hususi mikrofon ile etken gürültü iptali |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | İvmeölçer, jiroskop, yakınlık, pusula |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Arka tarafta |
| Duyurulma Tarihi | Eylül 2019 |
| Satış Tarihi | Ekim 2019 |