Samsung yeni giriş/orta segment akıllı telefonu Samsung Galaxy A20e‘yi tanıttı. Akıllı telefon 5.8 inç ekran, 13 MP + 5 MP çift arka kamera, 8 MP selfie kamerası, 3 GB RAM, 32 GB dahili depolama kapasitesi, mikroSD kart desteği, çift sim kart seçeneği, FM Radyo, parmak izi okuma, süratli şarj ve 3000 mAh batarya benzer biçimde özelliklere haiz.
5.8 inç IPS LCD ekrana haiz olan Galaxy A20e, 19.5:9 boy en oranına haiz. Damla çentikli tasarıma haiz olan ekran 296 ppi px yoğunluğuyla 720 x 1560 px (HD+) çözünürlük sunuyor. Telefonun siyah ve beyaz renk seçenekleri bulunuyor.
Samsung Galaxy A20e’nin arka tarafında 13 MP (f/1.9)+ 5 MP (f/2.2) çift arka kamera yer alırken telefonun ön tarafında 8 MP (f/2.0) selfie kamerası bulunuyor.
Android 9.0 Pie işletim sistemi ve One UI kullanıcı arayüzüyle gelen telefon enerjisini Exynos 7 Octa 7884 yonga setinden alıyor. 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanına haiz olan telefonda 512 GB’a kadar mikroSD kart desteği sunuyor.
Parmak izi okuma, FM Radyo, süratli şarj (15W) benzer biçimde özellikler sunan telefonda Li-Po 3000 mAh batarya yer ediniyor. Telefonun fiyatı hemen hemen açıklanmadı.
Samsung Galaxy A20e Teknik Özellikleri
| EKRAN ÖZELLİKLERİ | |
| Ekran Boyutu | 5.8 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 720 x 1560 (HD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 296 ppi |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch Çerçevesiz Tasarım Damla Çentikli Ekran (Water-Drop Notch) One UI Kullanıcı Arayüzü |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran Oranı | 19.5:9 |
| Chipset (Yonga Seti) | Samsung Exynos 7 Octa 7884 |
| CPU (İşlemci) | Octa-core (2×1.6 GHz ARM Cortex-A73& 6×1.6 GHz ARM Cortex-A53) |
| CPU Üretim Teknolojisi | 14nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | Mali-G71 MP2 |
| RAM (Bellek) | 3 GB RAM |
| Dahili Depolama | 32 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Hafıza Kartı Desteği | 512 GB |
| Ana Kamera | Çift Kamera: 13 MP, f/1.9, 28mm (wide), AF 5 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide) LED flaş, panorama, HDR |
| Video Kayıt | 1080p@30fps |
| Ön Kamera | 8 MP, f/2.0 |
| Batarya Kapasitesi | 3000 mAh |
| Şarj Girişi | microUSB 2.0 |
| Batarya Teknolojisi | Li-Po |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | Süratli şarj 15W |
| Boyutlar | 147.2 x 69.5 x 8.3 mm |
| Ağırlık | – Gram |
| Renk Seçenekleri | Beyaz, Siyah |
| Beden Malzemesi (Ön/Arka) | Plastik |
| Beden Malzemesi (Çerçeve) | Plastik |
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 9.0 (Pie) |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 (Çift sim modelinde) |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G | LTE |
| Hız | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 4.2 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE |
| Navigasyon Özellikleri | A-GPS, GLONASS, BDS |
| USB Bağlantı Tipi | microUSB 2.0 |
| Hat Sayısı | Tek / Çift Hat Seçeneği |
| SIM | Nano-SIM |
| Radyo | Var |
| 3.5mm Jak | Var |
| Hoparlör Özellikleri | Hususi mikrofon ile etken gürültü iptali |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | İvmeölçer, yakınlık, pusula |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Arka tarafta |
| Duyurulma Tarihi | Nisan 2019 |
| Satış Tarihi | Nisan 2019 |