Üst segment bir telefon olan OnePlus Ace 2 Pro, 6.74 inç AMOLED ekran, 120Hz ekran yenileme hızı, 50 MP + 8 MP + 2 MP üç arka kamera, 16 MP selfie kamerası, Snapdragon 8 Gen 2 (4 nm) yonga seti, 12/16/24GB RAM, 256GB/512GB/1TB dahili depolama kapasitesi, çift sim kart, 5G desteği, ekrana gömülü parmak izi okuma, 150W süratli şarj ve 5000 mAh batarya benzer biçimde özelliklere haiz. OnePlus Ace 2 Plus’ın yurtdışı fiyatı depolama ve RAM kapasitesine bakılırsa 410$/465$/550$ olarak belirlendi.
OnePlus Ace 2 Pro Teknik Özellikleri
| EKRAN ÖZELLİKLERİ | |
| Ekran Boyutu | 6.74 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1240 x 2772 (FHD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 451 ppi |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED |
| Ekran Yenileme Hızı | 120Hz |
| Ekran Özellikleri | HDR HDR10+ HDR10 Multi Touch DCI-P3 Renk Uzayı Çerçevesiz Tasarım Devamlı Açık Ekran (Always-on Display) DCI-P3 100% Eğimli Ekran (2.5D) Ekran İçinde Ön Kamera sRGB 100% 2.000.000:1 Kontrast Oranı (Tipik) 550 cd/m² (nit) Parlaklık 1200 cd/m² (nit) Parlaklık (HBM) 1600 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks) 2160Hz PWM Dimming |
| Ekran Koruması | Asahi Glass |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 1 Milyar |
| Ekran Oranı | 20:9 |
| Ekran / Beden Oranı | %90.3 |
| Chipset (Yonga Seti) | Qualcomm SM8550-AB Snapdragon 8 Gen 2 |
| CPU (İşlemci) | Octa-core (1×3.2 GHz Cortex-X3 & 2×2.8 GHz Cortex-A715 & 2×2.8 GHz Cortex-A710 & 3×2.0 GHz Cortex-A510) |
| CPU Üretim Teknolojisi | 4nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | Adreno 740 |
| RAM (Bellek) | 12 GB RAM / 16 GB RAM / 24 GB RAM |
| RAM Özelliği | LPDDR5x |
| Dahili Depolama | 256 GB / 512 GB / 1TB (UFS 4.0) |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| Ana Kamera | Üç Kamera: 50 MP, f/1.8, 24mm (geniş), 1/1.56″, 1.0µm, PDAF, OIS 8 MP, f/2.2, 16mm, 112˚ (ultra geniş), 1/4.0″, 1.12µm 2 MP, f/2.4, (makro) LED flaş, HDR, panorama |
| Video Kayıt | 4K@30/60fps, 1080p@30/60/120/240fps, gyro-EIS, OIS |
| Ön Kamera | 16 MP, f/2.4, 26mm (geniş), 1/3.09″, 1.0µm, HDR, 1080p@30fps |
| Batarya Kapasitesi | 5000 mAh |
| Şarj Girişi | USB Type-C 2.0 |
| Batarya Teknolojisi | Li-Po |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | 150W Süratli şarj |
| Boyutlar | 163.1 x 74.2 x 9 mm (6.42 x 2.92 x 0.35 inç) |
| Ağırlık | 210 gram |
| Renk Seçenekleri | Aurora Yeşili, Titanyum Grisi |
| Beden Malzemesi (Arka) | Cam (Gorilla Glass 5) |
| Beden Malzemesi (Çerçeve) | Plastik |
| İşletim Sistemi | Android 13 |
| Kullanıcı Arayüzü | ColorOS 13.1 |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 CDMA 800 |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 2100 |
| 4G | 1, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41 |
| 5G | 1, 3, 5, 8, 28, 41, 77, 78 SA/NSA |
| Hız | HSPA, LTE-A (CA), 5G |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6/7, dual-band |
| NFC | Var – eSE, HCE |
| Bluetooth Versiyonu | 5.3 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE, aptX HD |
| Navigasyon Özellikleri | GPS (L1+L5), GLONASS (G1), BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5) |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C 2.0 |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM |
| Radyo | Yok |
| 3.5mm Jak | Yok |
| Ses Özellikleri | 24-bit/192kHz audio |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | ivmeölçer, cayro, yakınlık, pusula, renk tayfı |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Ekrana gömülü |
| Duyurulma Tarihi | 16 Ağustos 2023 |
| Satış Tarihi | Ağustos 2023 |
| Amerika Fiyatı (Yurt Dışı Fiyatı) | 410$ / 465$ / 550$ |
(*2*)
