LG, yeni giriş/orta segment akıllı telefonu LG W31 Plus‘ı tanıttı. 140 Euro fiyat etiketiyle satışa sunulan LG W31+, 6.52 inç ekran, 13 MP + 5 MP + 2 MP üç arka kamera, 8 MP selfie kamerası, 4 GB RAM, 128 GB dahili depolama kapasitesi, bellek kartı desteği, çift sim kart, parmak izi okuma ve 4000 mAh batarya benzer biçimde özelliklere haiz.
6.52 inç IPS LCD ekrana haiz olan LG W31+, 20:9 boy/en oranına ve %80.9 ekran beden oranına haiz. Damla çentikli tasarıma haiz olan ekran 269 ppi px yoğunluğuyla 720 x 1600 px HD+ çözünürlük sunuyor. Cihazın gece yarısı mavisi renk seçeneği bulunuyor.
LG W31 Plus’ın arka tarafında LED flaşa haiz 13 MP + 5 MP + 2 MP üç kamera yer alırken telefonun ön kısmında 8 MP selfie kamerası bulunuyor.
Android 10 işletim sistemiyle gelen aygıt enerjisini Helio P22 (12 nm) yonga setinden alıyor. 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına haiz olan telefon ek olarak bellek kartı desteği sunuyor.
Parmak izi okuma, USB Type-C bağlantı noktası, bluetooth 4.2, FM radyo benzer biçimde özellikler sunan telefonda Li-Po 4000 mAh batarya yer ediniyor.
LG W31+ Teknik Özellikleri
| Ekran Boyutu | 6.52 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 720 x 1600 (HD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 269 ppi |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch Damla Çentikli Ekran |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran Oranı | 20:9 |
| Ekran / Beden Oranı | %80.9 |
| Chipset (Yonga Seti) | Mediatek MT6762 Helio P22 |
| CPU (İşlemci) | Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 12nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | PowerVR GE8320 |
| RAM (Bellek) | 4 GB RAM |
| Dahili Depolama | 128 GB (eMMC 5.1) |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Ana Kamera | Üç Kamera: 13 MP, (geniş), PDAF 5 MP, (ultra geniş) 2 MP, (derinlik) LED flaş, HDR, panorama |
| Video Kayıt | 1080p@30fps |
| Ön Kamera | 8 MP, (geniş), 1080p@30fps |
| Batarya Kapasitesi | 4000 mAh |
| Şarj Girişi | USB Type-C |
| Batarya Teknolojisi | Li-Po |
| Değişir Batarya | Yok |
| Boyutlar | 166.2 x 76.3 x 8.4 mm (6.54 x 3.00 x 0.33 inç) |
| Renk Seçenekleri | Gece yarısı mavisi |
| İşletim Sistemi | Android 10 |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| 4G | 1, 3, 5, 8, 40, 41 |
| Hız | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| NFC | Yok |
| Bluetooth Versiyonu | 4.2 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE |
| Navigasyon Özellikleri | A-GPS, GLONASS |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C 2.0 |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM |
| Radyo | Var |
| 3.5mm Jak | Var |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | ivmeölçer, yakınlık |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Arka tarafta |
| Duyurulma Tarihi | 6 Kasım 2020 |
| Satış Tarihi | Kasım 2020 |