Huawei’nin alt markası olan Honor, yeni orta segment akıllı telefonu Honor A8 Pro‘yu tanıttı. Akıllı telefon 218 Dolar fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak. Telefon, 6.09 inç ekran, 13 MP ana kamera, 8 MP selfie kamerası, 3 GB RAM, 64 GB dahili depolama kapasitesi, mikroSD kart desteği, çift sim kart seçeneği, parmak izi okuma ve 3020 mAh batarya benzer biçimde özellikler sunuyor.
6.09 inç LCD ekrana haiz olan Honor A8 Pro, 19.5:9 boy/en oranına ve %79.2 ekran beden oranına haiz. Damla çentikli tasarıma haiz olan ekran, 282 ppi px yoğunluğuyla 720 x 1560 px (HD+) çözünürlük sunuyor. Telefonun mavi ve siyah renk seçenekleri bulunuyor.
Honor A8 Pro’nun arka tarafında LED flaşa haiz f/1.8 diyafram açıklığıyla 13 MP ana kamera yer alırken telefonun ön tarafında f/2.0 diyafram açıklığıyla 8 MP selfie kamerası bulunuyor.
Android 9.0 Pie işletim sistemi ve EMUI 9 kullanıcı arayüzüyle gelen telefonda 3 GB RAM ve 64 GB dahili depolama kapasitesi bulunuyor. Helio P35 yonga setine haiz olan telefon 512 GB’a kadar mikroSD kart desteği sunuyor.
Parmak izi okuma, FM radyo benzer biçimde özellikler sunan telefonda Li-Po 3020 mAh batarya bulunuyor.
Honor 8A Pro Teknik Özellikleri
| Ekran Boyutu | 6.09 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 720 x 1560 (HD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 282 ppi |
| Ekran Teknolojisi | LCD |
| Ekran Özellikleri | Çizilmeye Dirençli Cam Multi Touch Damla Çentikli Ekran EMUI 9 Kullanıcı Arayüzü |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran Oranı | 19.5:9 |
| Ekran / Beden Oranı | %79.2 |
| Chipset (Yonga Seti) | Mediatek MT6765 Helio P35 |
| CPU (İşlemci) | Octa-core (4×2.3 GHz Cortex-A53 & 4×1.8 GHz Cortex-A53) |
| CPU Üretim Teknolojisi | 12 nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | PowerVR GE8320 |
| RAM (Bellek) | 3 GB RAM |
| Dahili Depolama | 64 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Hafıza Kartı Desteği | 512 GB |
| Ana Kamera | 13 MP, f/1.8, PDAF LED flaş, HDR, panorama |
| Video Kayıt | 1080p@30fps |
| Ön Kamera | 8 MP, f/2.0, HDR, 1080p@30fps |
| Batarya Kapasitesi | 3020 mAh |
| Şarj Girişi | microUSB 2.0 |
| Batarya Teknolojisi | Li-Po |
| Değişir Batarya | Yok |
| Boyutlar | 156.3 x 73.5 x 8 mm (6.15 x 2.89 x 0.31 inç) |
| Ağırlık | 150 Gram |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Mavi |
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 9.0 (Pie) |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 (Çift sim modelinde) |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G | LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800) |
| Hız | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A Cat4 150/50 Mbps |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 4.2 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE |
| Navigasyon Özellikleri | A-GPS, GLONASS |
| USB Bağlantı Tipi | microUSB 2.0 |
| Hat Sayısı | Tek / Çift Hat Seçeneği |
| SIM | Nano-SIM |
| Radyo | Var |
| 3.5mm Jak | Var |
| Hoparlör Özellikleri | Hususi mikrofon ile etken gürültü iptali |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | ivmeölçer, yakınlık |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Arka tarafta |
| Duyurulma Tarihi | Nisan 2019 |
| Satış Tarihi | Nisan 2019 |