17 Nisan’da tanıtılacak olan Honor 20i‘nin özellikleri Çin’li alışveriş sitelerinde erken ortaya çıktı. Akıllı telefon, 6.21 inç ekran, 24 MP + 8 MP + 2 MP üç arka kamera, 32 MP selfie kamerası, 4/6 GB RAM, 64/128/256 GB dahili depolama kapasitesi, mikroSD kart desteği, çift sim kart, FM radyo, parmak izi okuma, süratli şarj ve 3400 mAh batarya benzer biçimde özelliklere haiz.
6.21 inç IPS LCD ekrana haiz olan Honor 20i, 19.5:9 boy/en oranına ve %83.1 ekran beden oranına haiz. Telefonun damla çentikli tasarıma haiz olan ekranı, 415 ppi px yoğunluğuyla 1080 x 2340 px (FHD+) çözünürlük sunuyor. Cihazın mavi, kırmızı ve siyah renk seçenekleri bulunuyor.
Honor 20i’nin arka tarafında 24 MP (f/1.8) + 8 MP (f/2.2) + 2 MP (f/2.4) üç arka kamera yer alırken telefonun ön kısmında 32 MP selfie kamerası bulunuyor.
Android 9.0 Pie işletim sistemi ve EMUI 9 kullanıcı arayüzüyle gelen telefon enerjisini Kirin 710 yonga setinden alıyor. Telefonun 256GB/6GBRAM, 128GB/4GB RAM ve 64GB/6GB RAM seçenekleri bulunuyor. Cihaz bununla birlikte 512 GB’a kadar mikroSD kart desteği sunuyor.
Parmak izi okuma, FM Radyo, süratli şarj (5V/2A 10W) benzer biçimde özellikler sunan telefonda Li-Po 3400 mAh batarya yer ediniyor.
Honor 20i Teknik Özellikleri
| Ekran Boyutu | 6.21 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080 x 2340 (FHD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 415 ppi |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Ekran Özellikleri | Çizilmeye Dirençli Cam Multi Touch Damla Çentikli Ekran EMUI 9 Kullanıcı Arayüzü |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran Oranı | 19.5:9 |
| Ekran / Beden Oranı | %83.1 |
| Chipset (Yonga Seti) | Hisilicon Kirin 710 |
| CPU (İşlemci) | Octa-core (4×2.2 GHz Cortex-A73 & 4×1.7 GHz Cortex-A53) |
| CPU Üretim Teknolojisi | 12 nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | Mali-G51 MP4 |
| RAM (Bellek) | 4 GB RAM / 6 GB RAM |
| RAM Özelliği | LPDDR4x |
| Dahili Depolama | 64 GB / 128 GB / 256 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Hafıza Kartı Desteği | 512 GB |
| Ana Kamera | Üç Kamera: 24 MP, f/1.8, PDAF 8 MP, f/2.2, (ultrawide) 2 MP, f/2.4, depth sensor LED flaş, HDR, panorama |
| Video Kayıt | 1080p@30/60fps |
| Ön Kamera | 32 MP, f/2.0, HDR, 1080p@30fps |
| Batarya Kapasitesi | 3400 mAh |
| Şarj Girişi | microUSB 2.0 |
| Batarya Teknolojisi | Li-Po |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | Süratli şarj 5V/2A 10W |
| Boyutlar | 154.8 x 73.6 x 8 mm (6.09 x 2.90 x 0.31 inç) |
| Ağırlık | 164 Gram |
| Renk Seçenekleri | Mavi, Kırmızı, Büyü Gecesi Siyahı |
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 9.0 (Pie) |
| 2G | GSM 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 CDMA 800 & TD-SCDMA |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G | LTE |
| Hız | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 4.2 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE |
| Navigasyon Özellikleri | A-GPS, GLONASS, BDS |
| USB Bağlantı Tipi | microUSB 2.0 |
| USB Özellikleri | USB On-The-Go |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Hibrid Nano-SIM |
| Radyo | Var |
| 3.5mm Jak | Var |
| Hoparlör Özellikleri | Hususi mikrofon ile etken gürültü iptali |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | İvmeölçer, yakınlık, pusula |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Arka tarafta |
| Duyurulma Tarihi | Nisan 2019 |
| Satış Tarihi | 19 Nisan 2019 |