Lenovo’nun yeni orta segment akıllı telefonu Lenovo K6 Enyoj tanıtıldı. 185 Euro benzer biçimde uygun fiyatıyla dikkat çeken Lenovo K6 Enyoj özellikleri de fiyatına bakılırsa oldukça iyi. Akıllı telefon 6.22 inç ekran, 12 MP + 8 MP + 5 MP üç arka kamera, 8 MP selfie kamerası, 4 GB RAM, 64/128 GB dahili depolama kapasitesi, mikroSD kart desteği, çift sim kart, parmak izi okuma, süratli şarj ve 3300 mAh batarya benzer biçimde özelliklere haiz.
6.22 inç IPS LCD ekrana haiz olan telefon damla çentikli ekran tasarımıyla dikkat çekiyor. 19:9 boy/en oranına haiz olan telefon %82.3 ekran beden oranına haiz. Telefonun ekranı 270 ppi px yoğunluğuyla 720 x 1520 px (HD+) çözünürlük sunuyor.
Lenovo K6 Enyoj’un arka tarafında 12 MP + 8 MP + 5 MP üç arka kamera yer alırken telefonun ön kısmında 8 MP selfie kamerası yer ediniyor.
Android 9.0 Pie işletim sistemiyle gelen telefon 4 GB RAM ve 64/128 GB dahili depolama kapasitesi seçeneğine haiz. Cihaz 256 GB’a kadar mikroSD kart desteği sunuyor. Telefonda Helio P22 (12 nm) yonga seti bulunuyor.
Parmak izi okuma, bluetooth 5.0, USB Type-C bağlantı noktası, süratli şarj (10W) benzer biçimde özelliklere haiz olan telefonda Li-Ion 3300 mAh batarya bulunuyor.
Lenovo K6 Enjoy Teknik Özellikleri
| Ekran Boyutu | 6.22 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 720 x 1520 (HD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 270 ppi |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Ekran Özellikleri | Çizilmeye Dirençli Cam Multi Touch Çerçevesiz Tasarım Damla Çentikli Ekran Tasarımı |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran Oranı | 19:9 |
| Ekran / Beden Oranı | %82.3 |
| Chipset (Yonga Seti) | Mediatek MT6762 Helio P22 |
| CPU (İşlemci) | Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 12nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | PowerVR GE8320 |
| RAM (Bellek) | 4 GB RAM |
| Dahili Depolama | 64 GB / 128 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Hafıza Kartı Desteği | 256 GB |
| Ana Kamera | Üç Kamera: 12 MP, PDAF 8 MP 5 MP, f/2.4, derinlik sensörü Çift-LED flaş, HDR, panorama |
| Video Kayıt | 1080p@30fps |
| Ön Kamera | 8 MP, HDR, 1080p@30fps |
| Batarya Kapasitesi | 3300 mAh |
| Şarj Girişi | USB Type-C |
| Batarya Teknolojisi | Li-Ion |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | Süratli şarj 10W |
| Boyutlar | 156.4 x 75 x 8 mm (6.16 x 2.95 x 0.31 inç) |
| Ağırlık | 161 Gram |
| Renk Seçenekleri | Mavi, Siyah |
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 9.0 (Pie) |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 CDMA 800 & TD-SCDMA |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G | LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) |
| Hız | HSPA, LTE-A |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 5.0 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE |
| Navigasyon Özellikleri | A-GPS |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Hibrid Nano-SIM |
| Radyo | Yok |
| 3.5mm Jak | Var |
| Hoparlör Özellikleri | Hususi mikrofon ile etken gürültü iptali |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | ivmeölçer, yakınlık |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Arka tarafta |
| Duyurulma Tarihi | Nisan 2019 |
| Satış Tarihi | Nisan 2019 |