Samsung merakla beklenen yeni akıllı telefonu Samsung Galaxy A80‘i (Galaxy A90 olarak bekleniyordu) tanıttı. Akıllı telefon mekanik oluşturulan kamera sistemi yardımıyla, arka kameralarını ön kamera olarak kullanıyor. Cihaz ekrana gömülü parmak izi okuyucusu ve mekanik kamera sistemiyle dikkat çekiyor. İşte Samsung Galaxy A80 özellikleri ve fiyatı!
6.7 inç Super AMOLED ekrana haiz olan Samsung Galaxy A80, 20:9 boy/en oranına ve %85.8 ekran beden oranına haiz. Telefonun mekanik kamera sistemi yardımıyla ekranda çentik bulunmuyor. Telefonun ekranı 393 ppi px yoğunluğuyla 1080 x 2400 px (FHD+) çözünürlük sunuyor. Telefonun altın, beyaz ve siyah renk seçenekleri bulunuyor.
Yazının başlangıcında belirttiğimiz benzer biçimde ve üstteki videoda görebileceğiniz benzer biçimde Galaxy A80, mekanik bir kamera düzenine haiz. Telefonun arka tarafında yer edinen 48 MP + 8 MP + TOF Kamera, hem arka kamera olarak kullanılıyor hemde ön kamera olarak kullanılıyor.
Android 9.0 Pie işletim sistemi ve One UI kullanıcı arayüzüyle gelen telefonda suni zeka destekli Snapdragon 730G yonga seti bulunuyor. Telefon 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına haiz. Telefon maalesef mikroSD kart desteği sunmuyor.
Ekrana gömülü parmak izi okuma, çift sim kart seçeneği, USB Type-C bağlantı noktası, 25W süratli şarj benzer biçimde özellikler sunan telefonda Li-Po 3700 mAh batarya yer ediniyor.
Samsung Galaxy A80, 730$ (649€) fiyat etiketiyle 29 Mayıs‘ta satışa sunulacak.
Samsung Galaxy A80 Teknik Özellikleri
| EKRAN ÖZELLİKLERİ | |
| Ekran Boyutu | 6.7 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080 x 2400 (FHD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 393 ppi |
| Ekran Teknolojisi | Super AMOLED |
| Ekran Özellikleri | Çizilmeye Dirençli Cam Multi Touch Çerçevesiz Tasarım Çentiksiz Ekran Always-on Display (Devamlı Açık Ekran) One UI Kullanıcı Arayüzü |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran Oranı | 20:9 |
| Ekran / Beden Oranı | %85.8 |
| Chipset (Yonga Seti) | Snapdragon 730G |
| CPU (İşlemci) | Octa-core (2xDual-core 2.2 GHz ARM Cortex-A73 & 6 x Hexa-core 1.7 GHz) |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | Adreno 618 |
| RAM (Bellek) | 8 GB RAM |
| Dahili Depolama | 128 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| Ana Kamera | Üç Kamera: 48 MP, f/2.0, PDAF 8 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide) TOF 3D kamera LED flaş, panorama, HDR |
| Video Kayıt | 720p @ 30fps, 1080p @ 30fps |
| Ön Kamera | Mekanik oluşturulan kamera sistemi ile arka kameralar ön kamera olarak kullanılıyor |
| Batarya Kapasitesi | 3700 mAh |
| Şarj Girişi | USB Type-C |
| Batarya Teknolojisi | Li-Po |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | Süratli şarj 25W |
| Boyutlar | 165.2 x 76.5 x 9.3 mm (6.50 x 3.01 x 0.37 inç) |
| Ağırlık | – Gram |
| Renk Seçenekleri | Melek Altın, Hayalet Beyazı, Fantom Siyahı |
| Beden Malzemesi (Ön/Arka) | Cam |
| Beden Malzemesi (Çerçeve) | Alüminyum |
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 9.0 (Pie) |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 (Çift sim modelinde) |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G | LTE |
| Hız | HSPA, LTE-A |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac), Dual-Band, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot, VHT80 |
| Bluetooth Versiyonu | 5.0 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE, aptX |
| Navigasyon Özellikleri | A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| Hat Sayısı | Tek / Çift Hat Seçeneği |
| SIM | Nano-SIM |
| Radyo | Yok |
| 3.5mm Jak | Yok |
| Hoparlör Özellikleri | Hususi mikrofon ile etken gürültü iptali |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | İvmeölçer, jiroskop, yakınlık, pusula |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Ekran içine gömülü |
| Servis ve Uygulamalar | ANT + |
| Duyurulma Tarihi | Nisan 2019 |
| Satış Tarihi | Nisan 2019 |