Huawei her yıl olduğu benzer biçimde bu yılda P Smart modelinin bir üst versiyonunu tanıttı. Huawei P Smart 2021 adıyla gelen ve 229 Euro fiyat etiketiyle satışa sunulacak olan yeni model, 6.67 inç ekran, 48 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP dört arka kamera, 8 MP selfie kamerası, 4 GB RAM, 128 GB dahili depolama kapasitesi, bellek kartı desteği, çift sim kart, parmak izi okuma, süratli şarj ve 5000 mAh batarya benzer biçimde özelliklere haiz.
6.67 inç IPS LCD ekrana haiz olan Huawei P Smart 2021, 20:9 boy/en oranına ve %84.3 ekran beden oranına haiz. Telefonun ön kamerası ekrana oluşturulan delik içinde yer ediniyor. Telefonun ekranı 395 ppi px yoğunluğuyla 1080 x 2400 px FHD+ çözünürlük sunuyor. Telefonun siyah, yeşil ve altın renk seçenekleri bulunuyor.
Huawei P Smart 2021’in arka tarafında 4K video kaydı yapabilen, 48 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP dört kamera yer alırken telefonun ön kısmında 8 MP selfie kamerası bulunuyor.
Android 10 işletim sistemi ve EMUI 10.1 kullanıcı arayüzüyle gelen aygıt öteki huawei modellerinde olduğu benzer biçimde Google Servislerini barındırmıyor. Kirin 710A (14 nm) yonga setinden güç alan telefon 4 GB RAM, 128 GB dahili depolama kapasitesi ve 512 GB’a kadar bellek kartı desteğine haiz.
Parmak izi okuma, bluetooth 5.1, USB Type-C bağlantı noktası, 22.5W süratli şarj benzer biçimde özellikler sunan telefonda Li-Po 5000 mAh batarya yer ediniyor.
Huawei P Smart 2021 Teknik Özellikleri
| Ekran Boyutu | 6.67 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080 x 2400 (FHD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 395 ppi |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch Çerçevesiz Tasarım Ekran İçinde Ön Kamera EMUI 10.1 Kullanıcı Arayüzü Google Servisleri YOK |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran Oranı | 20:9 |
| Ekran / Beden Oranı | %84.3 |
| Chipset (Yonga Seti) | Kirin 710A |
| CPU (İşlemci) | Octa-core (4×2.0 GHz Cortex-A73 & 4×1.7 GHz Cortex-A53) |
| CPU Üretim Teknolojisi | 14nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | Mali-G51 MP4 |
| RAM (Bellek) | 4 GB RAM |
| Dahili Depolama | 128 GB |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Hafıza Kartı Desteği | 512 GB |
| Ana Kamera | Üç Kamera: 48 MP, f/1.8, 26mm (geniş), 1/2.0″, 0.8µm, PDAF 8 MP, f/2.4, 120˚ (ultra geniş) 2 MP, f/2.4, (makro) 2 MP, f/2.4, (derinlik) LED flaş, HDR, panorama |
| Video Kayıt | 4K@30fps, 1080p@30fps |
| Ön Kamera | 8 MP, f/2.0, HDR, 1080p@30fps |
| Batarya Kapasitesi | 5000 mAh |
| Şarj Girişi | USB Type-C |
| Batarya Teknolojisi | Li-Po |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | Süratli şarj 22.5W |
| Boyutlar | 165.7 x 76.9 x 9.3 mm (6.52 x 3.03 x 0.37 inç) |
| Ağırlık | 206 Gram |
| Renk Seçenekleri | Yeşil, Altın, Siyah |
| İşletim Sistemi | Android |
| İşletim Sistemi Versiyonu | Android 10 |
| 2G | GSM 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G | 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41 |
| Hız | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth Versiyonu | 5.1 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE |
| Navigasyon Özellikleri | A-GPS, GLONASS, BDS |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM |
| Radyo | Yok |
| 3.5mm Jak | Var |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | İvmeölçer, yakınlık, pusula |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Yan tarafta |
| Duyurulma Tarihi | 28 Eylül 2020 |
| Satış Tarihi | 28 Eylül 2020 |