Oppo Find X3 tanıttı. Oppo Find X3, 5G desteği, 6.7 inç ekran, 50 MP + 13 MP + 50 MP + 3 MP dört arka kamera, 32 MP selfie kamerası, 8 GB RAM, 128/256 GB dahili depolama kapasitesi, çift sim kart, ekrana gömülü parmak izi okuma, süratli şarj, süratli kablosuz şarj ve 4500 mAh batarya benzer biçimde özellikleriyle dikkat çekiyor.
6.7 inç LTPO AMOLED ekrana haiz olan Oppo Find X3, 20:9 boy/en oranına ve %89.6 ekran beden oranına haiz. 120Hz ekran yenileme hızı sunan ekran, 525 ppi px yoğunluğuyla 1440 x 3216 px QHD+ çözünürlük sunuyor. IP68 sertifikasına haiz olan telefon 1.5 metre derinlikte 30 dakika suya ve toza dayanıklı yapıda. Cihazın parlak siyah, mavi ve beyaz renk seçenekleri bulunuyor.
Kamera tarafında oldukça iyi olan Oppo Find X3’ün arka tarafında 4K video kaydı meydana getiren, OIS (optik görüntü sabitleme) ve 2x optik zoom özellikleri sunan 50 MP + 13 MP + 50 MP + 3 MP dört kamera yer alırken telefonun ön kısmına 32 MP selfie kamerası bulunuyor.
Android 11 işletim sistemi ve ColorOS 11.2 kullanıcı arayüzüyle gelen telefon Snapdragon 870 5G (7 nm) yonga setinden güç alıyor. Cihaz 8 GB RAM ve 128/256 GB dahili depolama alanına haiz.
5G desteği, ekrana gömülü parmak izi okuma, USB Type-C 3.1 bağlantı noktası, NFC, bluetooth 5.1, 65W süratli şarj (10 dakikada %40 şarj), 30W süratli kablosuz şarj (80 dakikada %100 şarj), ters şarj benzer biçimde özellikler sunan telefonda Li-Po 4500 mAh batarya yer ediniyor.
Oppo Find X3 Fiyatı
Oppo Find X3 fiyatı: 8/128GB modeli için 690 Dolar, 8/256GB modeli için 770 Dolar olarak belirlendi.
Oppo Find X3 Teknik Özellikleri
| Ekran Boyutu | 6.7 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1440 x 3216 (QHD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 525 ppi |
| Ekran Teknolojisi | LTPO AMOLED |
| Ekran Yenileme Hızı | 120Hz |
| Ekran Özellikleri | HDR DCI-P3 Renk Uzayı HDR10 Multi Touch HDR10+ Çerçevesiz Tasarım DCI-P3 100% Ekran İçinde Ön Kamera JNCD 0.4 sRGB 100% 10bit Renk Derinliği 240 Hz Screen Touch Response 500 cd/m² (nit) Parlaklık 800 cd/m² (nit) Parlaklık 1300 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) 5000000:1 Kontrast Oranı |
| Ekran Koruması | Corning Gorilla Glass |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 1 Milyar |
| Ekran Oranı | 20:9 |
| Ekran / Beden Oranı | %89.6 |
| Chipset (Yonga Seti) | Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 5G |
| CPU (İşlemci) | Octa-core (1×3.2 GHz Kryo 585 & 3×2.42 GHz Kryo 585 & 4×1.80 GHz Kryo 585) |
| CPU Üretim Teknolojisi | 7nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | Adreno 650 |
| RAM (Bellek) | 8 GB RAM |
| RAM Özelliği | LPDDR4x |
| Dahili Depolama | 128 GB / 256 GB (UFS 3.1) |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| Ana Kamera | Dört Kamera: 50 MP, f/1.8, (geniş), 1/1.56″, 1.0µm, oldukça yönlü PDAF, OIS 13 MP, f/2.4, 52mm (telephoto), 2x optical zoom, PDAF 50 MP, f/2.2, 110˚ (ultra geniş), 1/1.56″, 1.0µm, oldukça yönlü PDAF 3 MP, f/3.0, (makro) LED flaş, HDR, panorama |
| Video Kayıt | 4K@30/60fps, 1080p@30/60/240fps; gyro-EIS; HDR, 10‑bit video |
| Ön Kamera | 32 MP, f/2.4, 26mm (geniş), 1/2.8″, 0.8µm, Panorama, 1080p@30fps |
| Batarya Kapasitesi | 4500 mAh |
| Şarj Girişi | USB Type-C |
| Batarya Teknolojisi | Li-Po 3.1 |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | Süratli şarj 65W, 10 dakikada %40 Süratli kablosuz şarj 30W, 80 dakikada %100 Ters kablosuz şarj 10W SuperVOOC 2.0 USB Power Delivery |
| Boyutlar | 163.6 x 74 x 8.3 mm (6.44 x 2.91 x 0.33 inç) |
| Ağırlık | 193 Gram |
| Renk Seçenekleri | Parlak Siyah, Mavi, Beyaz |
| Beden Malzemesi (Ön/Arka) | Cam (Gorilla Glass 5) |
| Beden Malzemesi (Çerçeve) | Alüminyum |
| İşletim Sistemi | Android 11 |
| Kullanıcı Arayüzü | ColorOS 11.2 |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 CDMA 800 |
| 3G | HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 CDMA2000 1x |
| 4G | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 66 |
| 5G | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78, 79 |
| Hız | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A, 5G |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| NFC | Var (çift anten) |
| Bluetooth Versiyonu | 5.2 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE, aptX HD |
| Navigasyon Özellikleri | A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C 3.1 |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM, e-SIM |
| Radyo | Yok |
| 3.5mm Jak | Yok |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Var IP68 (1.5 metre derinlikte30 dakika suya ve toza dayanıklı) |
| Sensörler | ivmeölçer, cayro, yakınlık, pusula, renk tayfı |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Ekrana gömülü |
| Duyurulma Tarihi | 11 Mart 2021 |
| Satış Tarihi | Mart 2021 |