Oppo Find X3 ve Oppo Find X3 Pro‘yu tanıtan Oppo ailenin bir öteki üyesi Oppo Find X3 Neo modelini de tanıttı. Oppo Find X3 Neo, 6.55 inç ekran, 50 MP + 13 MP + 16 MP + 2 MP dört arka kamera, 32 MP selfie kamerası, 12 GB RAM, 256 GB dahili depolama kapasitesi, 5G desteği, çift sim kart, ekrana gömülü parmak izi okuma, süratli şarj ve 4500 mAh batarya benzer biçimde özelliklere haiz.
Oppo Find X3 Neo Özellikleri
6.55 inç AMOLED ekrana haiz olan Oppo Find X3 Neo, 20:9 boy/en oranına ve %89.3 ekran beden oranına haiz. Telefonun ön kamerası ekran içindeki delikte yer ediniyor. Gorilla Glass 5 ile korunan ekran 90Hz ekran yenileme hızına haiz. Telefonun ekranı 402 ppi px yoğunluğuyla 1080 x 2400 px FHD+ çözünürlük sunuyor. Cihazın gümüş ve siyah renk seçenekleri bulunuyor.
Oppo Find X3 Neo’nun arka tarafında 2x optik zoom ve OIS (optik görüntü sabitleme) özelliklerine haiz 50 MP + 13 MP + 16 MP + 2 MP dört kamera yer alırken telefonun ön kısmında 32 MP selfie kamerası bulunuyor.
Android 11 işletim sistemi ve ColorOS 11.1 kullanıcı arayüzüyle gelen aygıt enerjisini Snapdragon 865 (7 nm+) yonga setinden alıyor. Cihaz 12 GB RAM ve 256 GB (UFS 3.1) depolama alanına haiz.
5G desteği, ekrana gömülü parmak izi okuma, USB Type-C 3.1 bağlantı noktası, NFC, bluetooth 5.2, 65W süratli şarj (35 dakikada %100 şarj) benzer biçimde özellikler sunan telefonda Li-Po 4500 mAh batarya yer ediniyor.
Oppo Find X3 Neo Fiyatı
Oppo Find X3’ün fiyatı 815€/975$ olarak açıklandı.
Oppo Find X3 Neo Teknik Özellikleri
| Ekran Boyutu | 6.55 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080 x 2400 (FHD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 402 ppi |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED |
| Ekran Yenileme Hızı | 90Hz |
| Ekran Özellikleri | HDR HDR10+ Multi Touch HDR10+ Çerçevesiz Tasarım 500 cd/m² (nit) Parlaklık 1100 cd/m² (nit) Parlaklık (Maks.) |
| Ekran Koruması | Corning Gorilla Glass 5 |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 1 Milyar |
| Ekran Oranı | 20:9 |
| Ekran / Beden Oranı | %89.3 |
| Chipset (Yonga Seti) | Qualcomm SM8250 Snapdragon 865 |
| CPU (İşlemci) | Octa-core (1×2.84 GHz Kryo 585 & 3×2.42 GHz Kryo 585 & 4×1.80 GHz Kryo 585) |
| CPU Üretim Teknolojisi | 7nm+ |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | Adreno 650 |
| RAM (Bellek) | 12 GB RAM |
| RAM Özelliği | LPDDR5 |
| Dahili Depolama | 256 GB (UFS 3.1) |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| Ana Kamera | Dört Kamera: 50 MP, f/1.8, 24mm (geniş), 1/1.56″, 1.0µm, omnidirectional PDAF, OIS 13 MP, f/2.4, 52mm (telephoto), PDAF, 2x optical zoom 16 MP, f/2.2, 123˚ (ultra genis) 2 MP, f/2.4, (makro) Çift LED flaş, HDR, panorama |
| Video Kayıt | 4K@30/60fps, 1080p@30/60fps; gyro-EIS, HDR |
| Ön Kamera | 32 MP, f/2.4, 26mm (geniş), 1/2.8″, 0.8µm, Panorama, 1080p@30fps, gyro-EIS |
| Batarya Kapasitesi | 4500 mAh |
| Şarj Girişi | USB Type-C |
| Batarya Teknolojisi | Li-Po 3.1 |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | Süratli şarj 65W, 35 dakikada %100 şarj Ters şarj SuperVOOC 2.0 |
| Boyutlar | 159.9 x 72.5 x 8 mm (6.30 x 2.85 x 0.31 inç) |
| Ağırlık | 184 Gram |
| Renk Seçenekleri | Galaktik Gümüş, Yıldız Işığı Siyahı |
| Beden Malzemesi (Ön/Arka) | Cam (Gorilla Glass 5) |
| Beden Malzemesi (Çerçeve) | Alüminyum |
| İşletim Sistemi | Android 11 |
| Kullanıcı Arayüzü | ColorOS 11.1 |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 |
| 3G | HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 26, 20, 28, 32, 38, 39, 40, 41, 66 |
| 5G | 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 77, 78 SA/NSA |
| Hız | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A, 5G |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.2 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE, aptX HD |
| Navigasyon Özellikleri | A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C 3.1 |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM |
| Radyo | Yok |
| 3.5mm Jak | Yok |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | ivmeölçer, cayro, yakınlık, pusula, renk tayfı |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Ekrana gömülü |
| Duyurulma Tarihi | 11 Mart 2021 |
| Satış Tarihi | Mart 2021 |