Oppo Find X3 ailesini tanıtan Oppo, ailenin başlangıç aleti Oppo Find X3 Lite‘yi tanıttı. 5G desteğine de haiz olan Oppo Find X3 Lite, 6.43 inç ekran, 68 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP dört arka kamera, 32 MP selfie kamerası, 8 GB RAM, 128 GB dahili depolama kapasitesi, çift sim kart, ekrana gömülü parmak izi okuma, 65W süratli şarj ve 4300 mAh batarya benzer biçimde özelliklere haiz.
Oppo Find X3 Lite Özellikleri
6.43 inç AMOLED ekrana haiz olan Oppo Find X3 Lite, 20:9 boy/en oranına ve %85.1 ekran beden oranına haiz. Telefonun Corning Gorilla Glass 5 ile korunan ekranı 90Hz ekran yenileme hızına haiz. Telefonun ekranı 410 ppi px yoğunluğuyla 1080 x 2400 px FHD+ çözünürlük sunuyor. Cihazın gümüş, mavi ve siyah renk seçenekleri bulunuyor.
Oppo Find X3 Lite’nin arka tarafında 68 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP dört kamera yer alırken telefonun ön kısmında 32 MP selfie kamerası bulunuyor.
Android 11 işletim sistemi ve ColorOS 11.1 kullanıcı arayüzüyle gelen aygıt Snapdragon 765G (7 nm) yonga seti, 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama kapasitesi haiz.
5G desteği, ekrana gömülü parmak izi okuma, NFC, USB Type-C 3.1 bağlantı noktası, bluetooth 5.1, 65W süratli şarj (35 dakikada %100 şarj) benzer biçimde özellikler sunan telefonda Li-Po 4300 mAh batarya yer ediniyor.

Oppo Find X3 Lite Fiyatı
Oppo Find X3 Lite’nin fiyatı 560$ olarak açıklandı.
Oppo Find X3 Lite Teknik Özellikleri
| Ekran Boyutu | 6.43 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1080 x 2400 (FHD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 410 ppi |
| Ekran Teknolojisi | AMOLED |
| Ekran Yenileme Hızı | 90Hz |
| Ekran Özellikleri | HDR Multi Touch Çerçevesiz Tasarım Ekran İçinde Ön Kamera 600 cd/m² (nit) Parlaklık 750 cd/m² (nit) Parlaklık |
| Ekran Koruması | Corning Gorilla Glass 5 |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 1 Milyar |
| Ekran Oranı | 20:9 |
| Ekran / Beden Oranı | %85.1 |
| Chipset (Yonga Seti) | Qualcomm SM7250 Snapdragon 765G |
| CPU (İşlemci) | Octa-core (1×2.4 GHz Kryo 475 Prime & 1×2.2 GHz Kryo 475 Gold & 6×1.8 GHz Kryo 475 Silver) |
| CPU Üretim Teknolojisi | 7nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | Adreno 620 |
| RAM (Bellek) | 8 GB RAM |
| RAM Özelliği | LPDDR4x |
| Dahili Depolama | 128 GB (UFS 2.1) |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| Ana Kamera | Dört Kamera: 64 MP, f/1.7, 26mm (geniş), 1/1.73″, 0.8µm, PDAF 8 MP, f/2.2, 119˚ (ultra geniş), 1/4.0″, 1.12µm 2 MP, f/2.4, (makro) 2 MP, f/2.4, (derinlik) LED flaş, HDR, panorama |
| Video Kayıt | 4K@30fps, 1080p@30/60/120fps; gyro-EIS, HDR |
| Ön Kamera | 32 MP, f/2.4, 24mm (geniş), 1/2.8″, 0.8µm, HDR, 1080p@30fps |
| Batarya Kapasitesi | 4300 mAh |
| Şarj Girişi | USB Type-C |
| Batarya Teknolojisi | Li-Po 3.1 |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | Süratli şarj 65W, 35 dakikada %100 Ters kablosuz şarj SuperVOOC 2.0 |
| Boyutlar | 159.1 x 73.4 x 7.9 mm (6.26 x 2.89 x 0.31 inç) |
| Ağırlık | 172 Gram |
| Renk Seçenekleri | Galaktik Gümüş, Gök Mavisi, Yıldızlı Siyah |
| Beden Malzemesi (Ön/Arka) | Cam (Gorilla Glass 5) |
| Beden Malzemesi (Çerçeve) | Alüminyum |
| İşletim Sistemi | Android 11 |
| Kullanıcı Arayüzü | ColorOS 11.1 |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 |
| 3G | HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 39, 40, 41, 66 |
| 5G | 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 77, 78 SA/NSA |
| Hız | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A, 5G |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| NFC | Var |
| Bluetooth Versiyonu | 5.1 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE, aptX HD |
| Navigasyon Özellikleri | A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C 3.1 |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Nano-SIM |
| Radyo | Belirtilmedi |
| 3.5mm Jak | Yok |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | İvmeölçer, jiroskop, yakınlık, pusula |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Ekrana gömülü |
| Duyurulma Tarihi | 11 Mart 2021 |
| Satış Tarihi | Mart 2021 |