Geçmişte Android pazarının en ciddi oyuncularından olan HTC, uzun süre sonrasında yeni akıllı telefonu HTC Wildfire E3‘ü tanıttı. Giriş/orta seviyede yer edinen HTC Wildfire E3, 6.52 inç ekran, 13 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP dört arka kamera, 13 MP selfie kamerası, 4 GB RAM, 64/128 GB dahili depolama kapasitesi, bellek kartı desteği, çift sim kart, fm radyo, parmak izi okuma ve 4000 mAh batarya benzer biçimde özellikleriyle dikkat çekiyor.
6.52 inç IPS LCD ekrana haiz olan HTC Wildfire E3, 19.5:9 boy/en oranına ve %82.2 ekran beden oranına haiz. Damla çentikli tasarıma haiz olan ekran 264 ppi px yoğunluğuyla 720 x 1560 px HD+ çözünürlük sunuyor. Telefonun mavi ve siyah renk seçenekleri bulunuyor.
HTC Wildfire E3’ün arka tarafında 13 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP dört kamera yer alırken telefonun ön kısmında 13 MP selfie kamerası bulunuyor.
Android 10 işletim sistemiyle gelen aygıt enerjisini Mediatek MT6762 Helio P22 (12 nm) yonga setinden alıyor. 4 GB RAM, 64/128 GB depolama alanına haiz olan aygıt bellek kartı desteği de sunuyor.
Parmak izi okuma, USB Type-C 2.0 bağlantı noktası, bluetooth 4.2, FM radyo, 10W şarj benzer biçimde özellikler sunan telefonda Li-Po 4000 mAh batarya yer ediniyor.
HTC Wildfire E3 Fiyatı
HTC Wildfire E3, bazı perakendeciler tarafınca listeleniyor sadece fiyatı hemen hemen açıklanmadı.
HTC Wildfire E3 Teknik Özellikleri
| Ekran Boyutu | 6.52 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 720 x 1560 (HD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 264 ppi |
| Ekran Teknolojisi | IPS LCD |
| Ekran Özellikleri | Multi Touch Damla Çentikli Ekran |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran Oranı | 19.5:9 |
| Ekran / Beden Oranı | %82.2 |
| Chipset (Yonga Seti) | Mediatek MT6762 Helio P22 |
| CPU (İşlemci) | Octa-core 1.8 GHz Cortex-A53 |
| CPU Üretim Teknolojisi | 12nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | PowerVR GE8320 |
| RAM (Bellek) | 4 GB RAM |
| Dahili Depolama | 64 GB / 128 GB (eMMC 5.1) |
| Hafıza Kartı Desteği | Var |
| Ana Kamera | Dört Kamera: 13 MP, f/2.0, (geniş), PDAF 8 MP, f/2.2, (ultra geniş) 2 MP, f/2.4, (makro) 2 MP, f/2.4, (derinlik) LED flaş, HDR, panorama |
| Video Kayıt | 1080p@30fps |
| Ön Kamera | 13 MP, f/2.0, (geniş), 720p@30fps |
| Batarya Kapasitesi | 4000 mAh |
| Şarj Girişi | USB Type-C 2.0 |
| Batarya Teknolojisi | Li-Po |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | Şarj 10W |
| Boyutlar | 165.7 x 76.6 x 9 mm (6.52 x 3.02 x 0.35 inç) |
| Ağırlık | 186 Gram |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Mavi |
| Beden Malzemesi (Ön/Arka) | Plastik |
| Beden Malzemesi (Çerçeve) | Plastik |
| İşletim Sistemi | Android 10 |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 |
| 3G | HSDPA 900 / 2100 |
| 4G | 1, 3, 5, 7, 8, 20, 38, 40 |
| Hız | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/75 Mbps |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| NFC | Yok |
| Bluetooth Versiyonu | 4.2 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE |
| Navigasyon Özellikleri | A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| USB Bağlantı Tipi | USB Type-C 2.0 |
| Hat Sayısı | Çift Hat |
| SIM | Hibrit Nano-SIM |
| Radyo | Var |
| 3.5mm Jak | Var |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Yok |
| Sensörler | İvmeölçer, yakınlık, pusula |
| Parmak izi Okuyucu | Var |
| Parmak izi Okuyucu Özellikleri | Arka tarafta |
| Duyurulma Tarihi | 15 Mart 2021 |
| Satış Tarihi | Mart 2021 |